top of page

Planetum – když jde o vesmír, není tu nikdo lepší!

Sjednocením pražského planetária a hvězdáren vznikla v Česku platforma s nejširším portfoliem služeb spojených s vesmírem, kulturou a zábavou. Podívejte se, na co všechno se můžete těšit.


Značka Planetum nabízí chytrou vesmírnou zábavu – astronomické filmy a pořady, pozorování noční i denní oblohy, výstavy, přednášky, kurzy a kroužky a další speciální akce.


„Planetum má jediné poslání – přenést touhu po poznání a vzrušující proces odhalování tajů vesmíru na širokou veřejnost,“ vysvětluje Dominika Šimoňaková, marketingová manažerka Planetum. „Nechceme jen předávat fakta a strohé informace, rádi bychom návštěvníky nadchli a inspirovali. Chceme ukázat, že vesmír je plný zajímavostí, dobrodružství a že je to místo plné zábavy,“ doplňuje Šimoňaková.


Kopule pražského planetária s průměrem 23,5 metru je největší promítací plochou v ČR a patří k největším planetáriím na světě. Projekci oblohy a unikátní prostorové zobrazení vesmíru lze sledovat v digitálním planetáriu v rozlišení 8 K za každého počasí. Filmy pro děti i dospělé jsou proto neobyčejným zážitkem. Planetárium Praha nabízí řadu špičkových filmů, jako například Voyager, Zrození Země, Horizon, nebo animovanou pohádku Polaris, která je světově nejúspěšnější pohádkou pro planetária. Od srpna se můžete těšit na novinku, dokumentární film Korálový útes 360. Film vznikl ve spolupráci s Kalifornskou akademií věd a je vhodný jak pro děti, tak pro dospělé. Ponoření se pod hladinu oceánu prostřednictvím velké kopule vás určitě nadchne. Veškerý program naleznete na webových stránkách www.planetum.cz. Zhlédnout zvenku i zevnitř zde můžete i přesnou repliku 1:1 přistávajícího modulu Eagle mise Apollo 11, co je Evropský unikát. Dále se návštěvníci mohou plně vžít do kůže astronauta či astronoma prostřednictvím simulátorů a čerstvou novinkou je také virtuální realita na mezinárodní vesmírné stanici.


Tím nejzajímavějším, co nabízí hvězdárny, jsou bezpochyby veřejná pozorování denní i noční oblohy velkými dalekohledy, která probíhají za jasného počasí po celý rok. Na Štefánikově hvězdárně si můžete taky sáhnout na meteority či zažít interaktivní fyzikální show.Planetárium i Štefánikova hvězdárna navíc v této době pracují na otevření kaváren. Oboje budou unikátní. Ta v planetáriu bude na terase budovy, ze které je krásný výhled na park Stromovka a na Štefánikově hvězdárně vás přivítá zcela nový vesmírný design s originální vesmírnou nabídkou občerstvení.


Do budoucna se také můžete těšit na další speciální výstavy, nové modely ze světa kosmonautiky a zábavné akce pro děti.

Více se dozvíte na stránkách www.planetum.cz.

61 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page