top of page

Co je Stellantis?


Že vám Stellantis nic neříká? Nejde ani o novou kosmickou loď nebo značku kosmetiky! Jedná se o jméno, které do budoucna ponese nová skupina automobilových producentů vzešlá z fúze FCA a PSA. Vysvětleme si to blíže.


Již delší dobu se ukazuje, že automobilová doba spěje k čím dál většímu slučování jednotlivých značek. Nese to sebou spoustu výhod, jak v oblasti vývoje, výroby a v konečné fázi prodeje a servisování. I to stojí v pozadí vznikání nové automobilové značky Stellantis.


Společnosti Peugeot S.A. („skupina PSA“) a Fiat Chrysler Automobiles N. V. v současné době realizují plán fúze 50:50, jenž byl definován v dohodě o sloučení oznámené 18. prosince 2019. Nyní společnosti dokončily důležitou etapu plánu a oznamují, že název nového automobilového koncernu bude Stellantis.

Jméno vychází z latinského slovesa „stello“, což znamená „„zářit hvězdami“. Inspiraci čerpá z nového a slibného spojení legendárních automobilových značek a silných firemních kultur, které má v plánu stát se jedním z nových lídrů budoucí éry mobility.

Název Stellantis bude používán výhradně na úrovni skupiny jako firemní značka. Dalším krokem v tomto procesu bude odhalení loga, které se spolu s názvem stane identitou společného podniku. Názvy a loga stávajících značek zůstanou nezměněny.FCA

Fiat Chrysler Automobiles (FCA) je nadnárodní automobilka, která navrhuje, vyrábí a prodává vozy tvořící její portfolio: Abarth, Alfa Romeo, Chrysler, Dodge, Fiat, Fiat Professional, Jeep®, Lancia, Ram a Maserati. Rovněž prodává díly a služby pod značkou Mopar a působí v oblasti komponentů a výrobních systémů pod značkami Comau a Teksid. FCA zaměstnává po celém světě téměř 200 000 osob.

Skupina PSA

Skupina PSA zahrnuje pět automobilových značek – Peugeot, Citroën, DS, Opel a Vauxhall – a prostřednictvím značky Free2Move poskytuje různorodou nabídku služeb konektivity a mobility. Její aktivity zahrnují i financování (Banque PSA Finance) a výrobu automobilového příslušenství (Faurecia).


Dokončení projektu fúze by mělo proběhnout v prvním čtvrtletí roku 2021.

K tomu dodáváme, těšíme se.ff


66 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page